Правила перевезення холодильника або як перевезти холодильник
Майстри служби з ремонту Fix-Man не раз стикалися з проблемою, а точніше питанням - як правильно транспортувати новий або старий холодильник? Питання цікаве і заслуговує на увагу – розглянемо, як його краще перевозити, вертикально чи в горизонтальному положенні.
Перевозимо холодильник правильно

Якщо ви придбали холодильник, новий або транспортуєте старий – закономірно постає питання про його правильне транспортування. І відповідь проста – читаємо інструкцію, яка завжди додається до холодильника.
Якщо ж вона кудись поділася, або вона спочатку була відсутня або вона не прописує правила транспортування - тоді вам до нас. Наведені далі поради та рекомендації від виробників та майстрів допоможу розібрати це питання.
Рекомендації виробників холодильника
При всій своїй здається масивності і надійності, холодильники - досить крихкий агрегат, і неправильне транспортування може вивести його з ладу. Холодильник варто транспортувати у вертикальному положенні і це дозволить звести до мінімуму пошкодження. Але це нерідко незручно та закономірно виникає питання – чи можна його перевезти на боці чи поклавши на задню стінку?
Перевозимо холодильник на боці
Безперечно, можна - головне робити це обережно. І тут є свої особливості.
1. Якщо агрегат новий. Якщо ви забираєте його з магазину – він запечатаний у коробку і на ній уже написано та намальовано, як правильно його транспортувати. Плюс до всього вам не варто думати, як і у що його запакувати – він уже йде в заводській упаковці та надійно в ній зафіксований.
Пам'ятайте! Деякі виробники не дають гарантії на агрегат, знімаючи її, якщо він транспортується лежачи, тому уточніть це питання в торговій точці.
2. Якщо агрегат не новий. Ви купили б/в або перевозите свій власний на дачу або в нову квартиру, немає гарантії та упаковки – тоді візьміть до уваги таке правило. Кладете агрегат на бік - трубка з холодоагентом, що йде від компресора повинна бути розташована при перенесенні саме вгорі.
Тільки так масло з компресора не потіє при перевезенні в зворотну частину контуру - якщо цим нехтувати, то масло потіє в контур з холодильного компресора, і затягуватиметься потоками холодоагенту. А це призведе до катастрофічного засмічення трубок капіляра та виходу агрегату з ладу. Тому визначте, на якому боці трубка фреону і потім уже упаковувати та перевозити.
Чи можна транспортувати агрегат на задній стінці або дверцятах?
Деякі виробники холодильників допускають транспортування його на задній стінці, хоча у своїй інструкції це не прописують. І тому наїдуться на те, що пощастить чи ні – не варто розраховувати та найкраще транспортувати його саме на боці. Тому так – може продавитися теплоізоляція агрегату під власною вагою.
Підбиваємо підсумки
Якщо підвести все сказане вище, можна резюмувати наступні моменти щодо питання про правильне транспортування холодильника.
- правильним положенням для транспортування агрегату зчитується вертикальне положення, але якщо перевозите в лежачому – трубки з фреоном повинні «дивитися» вгору.
- при завантаженні/розвантаженні та перевезенні – не варто брати агрегат за дверцята, інакше вони відірветься.
- всі деталі та елементи, особливо компресор агрегату холодильника при транспортуванні – надійно фіксують.
- при перевезенні холодильника – його також варто надійно фіксувати в машині, щоб уникнути пошкоджень у процесі руху, різко не повертати авто, щоб не пошкодити його.
І пам'ятайте! Відразу після транспортування - не варто включати його в роботу, дайте йому постояти як мінімум 4 години, а краще за добу. Тільки після цього вмикайте в розетку.
Your review
Спасибо за качественный ремонт и адекватную цену
Your review
Мастер по телефону уточнил модель холодильника и симптомы проблемы и поставил диагноз, честно сказав, что ...
Your review
Велике дякую Ярослава за роботу. Зразу видно, що спеціаліст своєї справи.
Your review
Спасибо мастеру за ремонт моей морозильной камеры


