Що робити, якщо холодильник перестав працювати після перевезення?
Майстри служби з ремонту Fix-Man не раз стикалися з проблемою, а точніше питанням – з яких причин холодильник не працює після транспортування? Питання цікаве і заслуговує на увагу – розглянемо, як і що можна зробити, і з яких таких причин він вийшов з ладу.
Пробуємо впоратися з проблемою самі
Якщо після того, як ви привезли агрегат додому – напевно більшість користувачів встромлять вилку в мережу живлення і радісно крикнуть ура новій техніці. Але не тут було - за рекомендаціями майстрів і самих виробників холодильник повинен постояти після транспортування від 4 годин до доби. І в цьому випадку поломку може спровокувати:

- у разі транспортування продукти зношування масла просто перемішалися і в момент запуску, старту роботи агрегату сталося найпростіше замикання в компресорі.
- через брак масла в самому компресорі, яке не повною мірою скло після транспортування – може виникати при запуску його клин.
Не варто панікувати в такому разі раніше часу – багато фахівців радять просто відключити його від мережі електроживлення та дати постояти. І тільки потім вмикати і якщо холодильник заробив - вам дуже пощастило і сам компресор розклинило. Інакше доведеться викликати майстра та проводити ремонт.
Якщо ж агрегат у процесі роботи після включення поводиться «неадекватно» - стукає і гримить, морозить погано, або зовсім не подає ознак роботи, то, швидше за все, при транспортуванні щось так і пішло не так.
- агрегат транспортували в неправильному положенні – не в горизонтальному, і навіть не на боці, а, наприклад, на спинці чи дверях;
- він був погано закріплений у кузові при транспортуванні і міг пошкодитися від удару або поштовху - така поломка не відразу покаже себе в роботі;
- компресор у самому агрегаті не був належним чином зафіксований і також при транспортуванні міг вийти з ладу;
Та й сам агрегат не відстоявся на новому місці, і його включили до мережі відразу після привезення та встановлення. Хоча як зазначають майстри з власного досвіду – навіть чітке та точне дотримання цих правил та рекомендацій від виробника не можуть бути гарантією того, що поломок та несправностей не з'явиться.
Можливі поломки
Якщо ж ви привезли до себе додому або на будинок новий і робочий агрегат із магазину, або заводу, на новому місці він не працює – у цьому випадку можливі різні на думку майстрів причини. І найчастішими з них можна назвати такі – кожна з них потребує уваги майстра.
1. Причина №1 - Розгерметизація холодильного контуру.
У даному випадку компресор працюватиме в системі, але виробляти холод - ніяк немає. Якщо ж у процесі транспортування була зламана, тріснута система охолодження в холодильнику або має місце витік фреону - буде спостерігатися саме така ситуація. Просто знаходиться і усувається витік, далі йде дозаправка холодоагентом.
2. Причина №2 - Було пошкоджено самого компресора.
Сильний при роботі стукіт або дзвін - цілком можливо полетіла одна з пружин у ньому, на якому і тримається старт самого двигуна. Непоодинокі випадки, при яких компресор намагається сам запуститися, але глухне і при цьому чітко чути характерні, чіткі клацання. У такій ситуації буде потрібно заміна самого компресора.
3. Причина №3 - Пошкоджено електроланцюг компресора
Якщо в процесі запуску агрегат не запускається і при цьому сама лампочка всередині горить - швидше за все пошкоджено ланцюг живлення компресора. При цьому саме пускове реле не видаватиме жодних звуків – перевірте термостат та реле, зокрема звернути особливу увагу на клеми та інші елементи електроз'єднання.
4. Причина №4 - пошкодження самого термостата
Якщо після запуску агрегат таки зміг набрати холод, сам вимикається і більше не запускається в роботу, але при цьому лампочка горить, то проблема полягає у несправності самого термостата. Компресор у цьому випадку не гріється та живлення з електромережі не йде. Хоча може спостерігатися й інша в роботі крайність – агрегат працює без перерви і навіть у загальній камері починають поступово переморожуватись продукти. Тому насамперед перевірте сам термостат.
5. Сам холодильник працює, хоча холодить і морозить погано, при цьому не вимикається.
Швидше за все це засмічення капілярних трубок - просто прочистіть її, змініть фільтри і заправити його фреоном. Якщо після перевірки і далі агрегат шумно працює, не включається зовсім - варто викликати майстра.
Але як зазначають самі майстри – основна проблема та причина поломок полягає у неправильному транспортуванні. Проводьте її правильно:
- звільніть всі відділення та розморозьте його, провітріть та висушіть.
- далі обкладіть стінки пінопластом і зафіксуйте їх скотчем.
І транспортуйте його по можливості тільки в горизонтальному, як радять виробники положенні. Це дозволить не привести в майбутньому до поломки та виходу агрегату з ладу.
Your review
Спасибо за качественный ремонт и адекватную цену
Your review
Мастер по телефону уточнил модель холодильника и симптомы проблемы и поставил диагноз, честно сказав, что ...
Your review
Велике дякую Ярослава за роботу. Зразу видно, що спеціаліст своєї справи.
Your review
Спасибо мастеру за ремонт моей морозильной камеры


